معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی روز چهارشنبه 19 مردادماه 1401 با اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار وب‌دا گفت: هفتمین همایش و فن بازار ملی سلامت، امسال با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و حضور فعال شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور، محققان و فناوران حوزه های مختلف نظام سلامت و همچنین همراهی تیم های دانشجویی برگزار شد.

دکتر«امیرعلی قهرمانی» با بیان این که تیم استان، حاضر در مسابقات توانست با ایده فناورانه «عصای هوشمند خود ایستا» در جایگاه دوم رتبه های برتر قرار گیرد، افزود: ایده فناورانه مذکور در حیطه توانبخشی تجهیزات پزشکی کاربرد دارد و نمونه اولیه آن نیز ساخته شده است.

وی با بیان این که ایده مورد نظر از ابعاد مختلف، از جمله بازار فروش، سطح تکنولوژی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است اضافه کرد: اقتصادی شدن محصولات دانش بنیان، از جمله طرح فناورانه عصای هوشمند خود ایستا از برنامه های این حوزه است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: در گام اول با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی استان و حمایت های اعلام شده از سوی وزارت خانه، طرح فناورانه ایده، نوشته شده است و در حال حاضر تیم در حال تحقیق و توسعه نمونه اولیه هستند.

وی با بیان این که اقتصادی شدن محصولات فناورانه و دانش بنیان یکی از اولویت های این حوزه است، اضافه کرد: با استفاده از مرکز رشد و مرکز نوآوری دانشگاه به سمت تولید این محصول توانبخشی در حوزه تجهیزات پزشکی می رویم.

دکتر قهرمانی یادآوری کرد: حمایت از محققان به عنوان اولویت و ضرورت در برنامه های دانشگاه قرار دارد زیرا توسعه و پیشرفت در گرو پویایی این بخش است، بدین منظور نیز مشارکت در همایش و فن بازار ملی سلامت را در راستای کار خود قرار داده ایم.

بنابراین گزارش؛ دکتر محمد امین یونسی هروی به عنوان سرپرست، سالارپوربرات به عنوان مشاورتیم و امین حسین زاده به عنوان سرگروه تیم را همراهی می کردند و محمد بیدکی، پویان شکوری، فائزه صابری، عماد خوشدل، ابوالفضل خدایی، سارا خسروپناه، نگار عبدالله زاده، امیرحسین رمضانی اعضای تیم دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بودند.


از مجموع 3 رأی

فاقد نظر